منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
تحقیق با موضوع باران

تحقیق با موضوع باران

آنتالپی شیمی

آنتالپی شیمی

تاريخ فلسفه ، فدريك چالز كاپلستون(از هابز تا هيوم)

تاريخ فلسفه ، فدريك چالز كاپلستون(از هابز تا هيوم)

تاريخ فلسفه ، فدريك چالز كاپلستون(از بنتام تا راسل)

تاريخ فلسفه ، فدريك چالز كاپلستون(از بنتام تا راسل)

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با موضوع HACCP

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با موضوع HACCP

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

تحقیق با موضوع باران

تحقیق با موضوع باران

شرح خط تولید خوراک دام با ظرفیت 20 تن در ساعت

شرح خط تولید خوراک دام با ظرفیت 20 تن در ساعت

خرید ودانلود مقاله روغنها

خرید ودانلود مقاله روغنها

گروه محصول -> فایل های آموزشی

پاورپوینت-مفهوم چشم انداز و چشم‌اندازسازی در برنامه ریزی شهری-60 اسلاید-pptxقیمت: ۷۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 60     کد محصول :6614      حجم فایل:2,46 MB      نوع فایل :zipمقدمه

 

nتعریف چشم‌انداز

 

nویژگی های چشم انداز

 

nمفهوم چشم انداز

 

nانواع اهداف

 

nچشم اندازسازي

 

nچشم انداز مشترک

 

nویژگی های چشم انداز

 

nمراحل برنامه ريزي شهري

 

nاصطلاح چشم انداز

مطالعات چشم اندازسازی در ادبیات موجود با محوریت تحلیل «پایه اقتصادی» و تعیین «گوشه رقابتی» شهرها صورت می گیرد و سلطه پررنگ مباحث اقتصادی در صورت بندی بیانیه چشم انداز معمولا مانع از شکل گیری و ارایه تصویری جامع از کلیت زندگی آینده شهر، به ویژه در بعد کالبدی و زیبا شناختی آن می شود.

طرح موضوع
برای اولین بار در دهه ۶۰ میلادی مفاهیم برنامه ریزی استراتژیک به صورت نظام یافته در صنعت به کار گرفته شد.مفاهیمی که از ادبیات نظامی گرفته شده و در قالبی ساختار نیافته و ابتدایی در صنعت استفاده شدند. دهه۸۰ میلادی را می توان آغازی برای نهادینه شدن این نوع برنامه ریزی در شرکت ها و ادبیات علمی مربوط به صنعت به شمار آورد.به تدریج استفاده از آن در سایر تخصص ها و علوم،مثل برنامه ریزی استراتژیک برای موسسات دولتی،موسسات غیرانتفایی و شهرها نیز رواج یافت.با ورود این نوع برنامه ریزی در هر کشور،ادبیات آن نیز متناسب با گفتمان رایج در آن سرزمین تغییر می نمود.
چشم انداز یک شهر چیست؟ 
مفهوم کلان چشم انداز عبارت است از آینده دور از دسترس و مطلوب یک فرد،شرکت،جامعه و یا یک شهر.چشم انداز توسعه شهر یعنی آرزوهایی برای آینده.به عبارت دیگر چشم انداز شمایی است که مسیر را به ما نشان می دهد اما دستیابی به آن مقدور نیست.چشم انداز کمک می کند که جایگاه آینده شهر خود را بهتر بشناسیم و از مزایا و فرصت هایی که در اختیارمان قرار می گیرند بهره مند شویم.بنابراین تغییرات شهر را جهت دار می کند و توان انگیزش مدیریت بخش های مختلف شهر را خواهد داشت.مهمترین خاصیت چشم انداز بسیج کردن نیروهای هر مجموعه به سمت هدف مشخص است.
بدین سبب است که چشم انداز باید دارای ویژگی های زیر باشد:
• مقصد روشن و مشخصی را به مردم و بخش های مختلف شهر نشان دهد.
• تصویری از آینده مطلوب شهر ارائه نماید.
• یکپارچه و جامع باشد.
• تحرک و برانگیزاننده نیروها باشد(مهندسین مشاور کلیل،۲:۱۳۸۴).
چشم انداز مشترک
آینده ای که یک گروه برای خود متصور است و آن را به صورت جمعی تعقیب می نماید چشم انداز مشترک است.بی شک چشم انداز هر شهر یک هدف مشترک خواهد بود که توسط تمامی شهروندان درک و حمایت می شود. این مهم زمانی محقق می گردد که:
♦ تمامی مردم شهر تصویر مشابهی از آینده شهر در ذهنشان ترسیم شده باشد و همه برای تحقق آن متعهدانه با یکدیگر همکاری کنند.
این چشم انداز مانند یک رشته تسبیح همه مردم در یک شهر را به یکدیگر پیوند داده و به آینده ای دلخواه هدایت کند.
♦ همه شهروندان به آن متعهد باشند چون این اهداف بازتاب تصورات و دربرگیرنده چشم انداز های فردی آنان می باشد.( مهندسین مشاور کلیل،۱۳۸۴: ۴).

چشم اندازسازی
که در آن هدف دستیابی به چشم انداز مورد وفاق شهروندان و بازیگران کلیدی است. برای این مرحله جلساتی با گروههای مختلف مردمی و بازیگران کلیدی تشکیل شده و بر اساس نظرات آنان چشم اندازهای مطرح، طرح و بررسی و نهایی می شوند(گلکار،۴:۱۳۸۳).
۱-چشم اندازسازی[۱] 
چشم انداز یک وضعیت ایده آل و آینده نگر از جایگاهی است که یک جامعه می خواهد به آن برسد .چشم انداز علاوه بر اینکه باید الهام بخش و چالش برانگیز باشد بلکه باید تا حد امکان دارای معنی باشد به نحوی که تمامی شهروندان به شکلی به آن مرتبط باشند.آنچه که یک منطقه پتانسیل تبدیل شدن به آن را دارد.
چشم انداز مرجعی است که تمام اهداف شهر از آن ناشی می شود و نیز تصویر کلی از جهت آینده است که شهر می خواهد به آن برسد.

فرآیند چشم اندازسازی

تدوین چشم انداز آینده برای شهر و محلات مستلزم انجام مجموعه ای از فعالیت ها است که در قالب فرآیندی به نام « فرآیند چشم اندازسازی» سازماندهی شده اند.در مورد ساختار و محتوای فرآیند چشم اندازسازی دیدگاه های متنوعی وجود دارند که در انطباق با شرایط جغرافیایی،اقتصادی،اجتماعی و سیاسی جوامع گوناگون شکل یافته اند.به طور مثال در حالیکه در جوامع توسعه یافته دستیابی به چشم انداز « مشترک » به واسطه وجود ساختارها و نهادهای مدنی با سهولت نسبی صورت می گیرد،در کشورهای کمتر توسعه یافته جلب مشارکت سازمان یافته بخش های گوناگون جامعه و حصول اجماع با چالش های قابل ملاحظه ای مواجه است.از این رو شاید بی سبب نیست که برخی نهادها،نظیر بانک جهانی و سازمان ائتلاف شهرها که عمدتا در رابطه با کشورهای کم توسعه فعالیت می نمایند،الگوی معینی را در قالب « مدل cds» برای فرآیند چشم انداز سازی توصیه نموده اند.از سوی دیگر مقیاس فضایی نیز می تواند در فرآیند چشم اندازسازی موثر باشد؛لذا برخی از نهادها الگوهای مشخصی را برای تدوین چشم انداز در مقیاس محله یا جامعه محلی پیشنهاد نموده اند، که از جمله می توان به « مدل چشم اندازسازی ارگون»[۱] اشاره کرد(گلکار،۱۲:۱۳۸۴).

مدل چشم اندازسازی cds
این مدل توسط سازمان « ائتلاف شهرها» که در سال ۱۹۹۹ مشترکا به وسیله بانک جهانی و مرکز سکونتگاه های انسانی سازمان ملل تشکیل گردیده پیشنهاد شده است.اهداف عمده از تاسیس سازمان ائتلاف شهرها ۱- ارتقا توسعه شهری پایدار؛ ۲- ارتقا کیفیت اداره ومدیریت شهری (مشارکتی و شفاف نمودن سیستم)؛ ۳- افزودن سهمی از منابع که نصیب اقشار فقیر شهری اعلان گردیده است.در راستای نیل به اهداف مزبور،سازمان ائتلاف شهرها فرآیند تهیه و اجرای سند ی به نام « راهبرد توسعه شهر»(cds) را به عنوان یک ابزار موثر پیشنهاد نموده است.سند cds طی پنج سال آینده در زندگی حدود ۱۰۰ شهر از کشورهای جهان سوم تاثیرگذار خواهد بود.در تهیه این سند « چشم اندازسازی» قلب فرآیند را تشکیل می دهد و از این رو مدل چشم اندازسازی نسبتا کاملی جهت کاربرد در کشورهای مختلف به همراه آن ارائه گردیده است.

مدل چشم اندازسازی «ارگون»
مدل چشم اندازسازی «ارگون» مدلی است که توسط شاخه ایالت ارگون «انجمن برنامه ریزی آمریکا» و به منظور ترویج و حمایت از امر برنامه ریزی شهری بلندمدت تدوین شده و توسط «استیون امس» به رشته تحریر درآمده است.اهداف کلی در تدوین مدل مزبور عبارتند از:
● آسان فهم نمودن امر برنامه ریزی برای آینده
● مشارکت بخشیدن و درگیر نمودن افراد در کار به نحوی که آنان به شکل شهودی مقصد فرآیند برنامه ریزی و نقش خودشان را در فرایند مزبور درک نمایند.
● ایجاد انگیزش در افراد برای فراگیری هر چه بیشتر در مورد شهر خود و سرنوشت آینده آن.
مدل ارگون را فرآیندی متشکل از چهار گام تشکیل می دهد که هر یک از گام ها بر اساس یک پرسش ساده بنا شده است:
۱- اکنون کجا هستیم؟
۲- به کجا می رویم؟
۳- کجا می خواهیم باشیم؟
۴- چگونه آنجا برسیم؟ • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

محصولات مرتبط
آنتالپی شیمی

آنتالپی شیمی

قیمت: 10,000 ريال کد فایل:28903
آنتالپی شیمی آنتالپی  گرمای جذب شده بوسیله واکنشی که در فشار ثابت انجام می‌گیرد برابر با تغییر آنتالپی است. آنتالپی ، همانند انرژی داخلی ، تابعی از حالت سیستم و مستقل از راهی است که به آن حالت می‌رسد. یعنی تابع حالت و یک کمیت شدتی است. متنی که در بالا خواندید بخشی از مطلب 7 صفحه ای ما در رابطه با آنتالپی شیمی می باشد.   اگر به دنبال مطلب کامل و پویایی در این رابطه هستید و اگر می خواهید آنتالپی شیمی رو خوب یادبگیرد و اگر می...
دستور العمل اجرایی آئین نگارش و مکاتبات اداری در سیستم اتوماسیون اداری

دستور العمل اجرایی آئین نگارش و مکاتبات اداری در سیستم اتوماسیون اداری

قیمت: 50,000 ريال کد فایل:28899
 مقاله دستور العمل اجرایی آئین نگارش و مکاتبات اداری در سیستم اتوماسیون اداری با عناوین ذیل جهت دانلود       مقدمه فصل اول - کليات تعاریف اصول عمومی و فنی مکاتبات فصل دوم - اجزای مکاتبات اداری اجزاء نامه و نحوه تنظیم آن اجزاء گزارش و نحوه تنظیم آن اجزاء دستورالعمل و نحوه تنظیم آن اجزاء بخشنامه و نحوه تنظیم آن فصل سوم - حدود اختيارات ، عدم استفاده از عناوین غیر...
تعریف سند و انواع سند

تعریف سند و انواع سند

قیمت: 30,000 ريال کد فایل:28898
مقاله تعریف سند و انواع سند با عناوین ذیل جهت دانلود                سند از دیدگاه حقوق اسلامی سند از دیدگاه قوانین مالی ایران سند از دیدگاه اصول حسابداری سند از دیدگاه قانون سازمان اسناد ملی ایران سند از دیدگاه علم کتابداری انواع سند از نظر چرخه زندگی انواع سند از نظر ارزش انواع سند از نظر اعتبار قانونی انواع سند از نظر درجه حساسیت انواع سند از حیث محتوا و موضوع اسناد...
دانلود مجموعه تمرین های سی پلاس پلاس / c++

دانلود مجموعه تمرین های سی پلاس پلاس / c++

قیمت: 50,000 ريال کد فایل:28895
این مجموعه شامل برخی از تمارین بسیار مهم زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس c++ می باشد به گونه ای که اگر سوال مدنظر شما در تمارین نام برده زیر حتی وجود نداشته باشد ولی شیوه و راه حل ها ی مهمترین مسائل این زبان در این تمرین ها موجود می باشد که شما میتوانید با یادگیری آن به صورت پروژه محور به حل مسائل به غبر از این مسائل بپردازید. تمرین های موجود در این برنامه شامل موارد زیر می باشد : 1-2 : برنامه ای بنویسید که 10 عدد را از ورودی گرفته و آنها را در...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

خرید ودانلود مقاله با موضوع خط تولید شیر

خرید ودانلود مقاله با موضوع خط تولید شیر

خرید ودانلود مقاله با موضوع خط تولید شیر

حجم:1374KB | بازدید :639

خط تولیـــــد شیر  مقاله با موضوع " خط تولید شیر "  که در 20صفحه جمع آوری شده  که دارای مطلب مفید در رابطه با موضوع می باشد و ویژه دانشجویان و دانش آموزان برای ارائه فعالیت کلاسی می باشد.   توضیحات  تکمیل کننده : محصول ارائه شده شامل دو فایل می باشد...

خرید ودانلود گزارشکار کارخانه آرد والسی قائن

خرید ودانلود گزارشکار کارخانه آرد والسی قائن

خرید ودانلود گزارشکار کارخانه آرد والسی قائن

حجم:1359KB | بازدید :592

گزارشکار کارخانه آرد والسی قائن ویژه دانشجویان صنایع غذایی گزارشکار" کارخانه آرد والسی" مناسب برای دانشجویان برای ارائه گزارشکار کار آموزی یا کار ورزی به ویزه دانشجویان صنایع غذایی این فایل گزارشکار کامل بوده و شامل : - صفحه ای مستقل و کامل  بسم الله...

چرخه سوخت هسته ای

چرخه سوخت هسته ای

چرخه سوخت هسته ای

حجم:944KB | بازدید :626

چرخه سوخت هسته ای   اگر در رابطه با چرخه سوخت هسته ای مطلب می خواهید این تحقیق 90 صفحه ای بسیار کامل و پویا می باشد که بطور کامل در رابطه با موضوع پرداخته است که می توانید از آن برای فعالیت تحقیقاتی خود استفاده نمایید.   توضیحات در مورد فایل...

تحقیق با موضوع باران

تحقیق با موضوع باران

تحقیق با موضوع باران

حجم:521KB | بازدید :861

تحقیق با موضوع باران   اگر به دنبال تحقیق پر محتوا باموضوع باران برای یادگیری و ارائه به عنوان فعالیت کلاسی هستید این تحقیق مناسب می باشد در اینجا فایل تحقیقاتی با موضوع باران وجود دارد که بسیارپرمحتوا می باشد و در 42 صفحه بطور کامل در رابطه با موضوع پرداخته است و...

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

خرید ودانلود پاورپوینت بسته بندی مواد غذایی

حجم:422KB | بازدید :988

 پاورپوینت  بسته بندی مواد غذایی پاورپوینت " بسته بندی مواد غذایی "  که در 42 اسلاید طراحی شده و از لحاظ محتوا کامل و جامع می باشد و برای دانشجویان و دانش آموزان برای ارائه فعالیت کلاسی مناسب می باشد. وضعیت فایل چگونه می باشد ؟  پاورپوینت از لحاظ محتوا...

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با مو ضوع بسته بندی مدرن مواد غذایی

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با مو ضوع بسته بندی مدرن مواد غذایی

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با مو ضوع بسته بندی مدرن مواد غذایی

حجم:385KB | بازدید :574

بسته بندی مدرن مواد غذایی فایل تحقیقاتی با موضوع " بسته بندی مدرن مواد غذایی " که بصورت جامع و کامل در 94 صفحه به موضوع پرداخته است و مناسب برای دانشجویان و دانش آموزان برای ارائه به عنوان فعالیت کلاسی می باشد . ویژه دانشجویان صنایع غذایی . آیا فایل تحقیقاتی از...

بررسی رفتار اکسیداسیون

بررسی رفتار اکسیداسیون

بررسی رفتار اکسیداسیون

حجم:351KB | بازدید :359

بررسی رفتار اکسیداسیون دمای بالای پوششهای سد حرارتی دولایه و مرکب (fgm) حاصل از تغییر تدریجی ترکیب شیمیایی لایه های فلز سرامیک   اگر به دنباله مقاله تخصصی با منابع موثق و محکم می باشید که موضوع آن در این رابطه می باشد این مقاله مناسب می باشد.   - مخصوص ارائه فعالیت...

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با موضوع نقش فناوری نانو در صنایع غذایی

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با موضوع نقش فناوری نانو در صنایع غذایی

خرید و دانلود فایل تحقیقاتی با موضوع نقش فناوری نانو در صنایع غذایی

حجم:311KB | بازدید :468

نقش فناوری نانـو در صنایع غذایی فایل تحقیقاتی با موضوع " فناوری نانو در صنایع غذایی "  ، فایل تحقیقاتی جامع و کامل که به درستی به موضوع پرداخته است و مناسب برای دانشجویان به ویژه دانشجویان صنایع غذایی و نانو می باشد. این فایل مناسب برای چه کسانیست ؟ این فایل...